Co powinieneś wiedzieć o drzwiach HST

drzwi aluminiowe cena

Drzwi HST są coraz bardziej popularne wśród klientów. Najczęściej ten rodzaj drzwi wybierany jest jako miłe dla oka i praktyczne rozwiązanie dla drzwi do tarasu.   Dzięki zastosowaniu podnoszono-przesuwnego systemu otwierania, możesz zaoszczędzić na miejscu, a dzięki przeszklonej powierzchni drzwi, wypełnić swój dom światłem.

Prostota użycia

We wstępie do tego wpisu wskazaliśmy kilka zalet drzwi HST, takich jak oszczędność miejsca, czy lepszy dostęp do światła. Często spotykamy się z pytaniem: czy przy takich gabarytach i wadze, nie będzie problemu z otwieraniem i zamykaniem drzwi? Dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów okuciowych, przesuwanie skrzydeł drzwi HST odbywa się z zastosowaniem niewielkiej siły.  Otwarcie drzwi za pomocą klamki sprawia, że skrzydło podnosi się o kilka milimetrów, a uszczelki przestają dociskać, co daje w efekcie możliwość przesunięcia skrzydła. Dlatego nawet osoby o drobniejszej posturze nie mają się czym martwić.

Cechy termoizolacyjne drzwi HST

Wiemy jak ważne jest, aby zminimalizować tzw. ucieczkę ciepła z pomieszczenia, szczególnie w okresie gdy temperatury na zewnątrz są bliskie zeru. Dzięki zastosowaniu zintegrowanych uszczelek, gwarantujemy szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST, w momencie, w którym są one zamknięte. Podobne rozwiązania stosujemy w naszych oknach HST. To w połączeniu z odpowiednią konstrukcją drzwi, pozwala na skuteczne zminimalizowanie straty ciepła w Twoim domu.

Niewidoczny próg

Drzwi HST są nowoczesnym rozwiązaniem, które swoją budową i wyglądem wyznaczają trendy w tego typu konstrukcjach. Pozwalają one na zrezygnowanie z tradycyjnych progów, jakie możemy spotkać w klasycznych drzwiach i na ich miejsce umieścić niskie progi, sięgające jedynie kilkadziesiąt milimetrów. To nie wszystko. Jest też możliwość całkowitego zrównania progu z powierzchnią podłogi. Jedne i drugie rozwiązanie sprawia, że wchodzenie i wychodzenie z domu staje się bezproblemowe.

Tak przedstawia się kilka z zalet drzwi HST. Jak widać warto zainwestować w nowoczesność, bo oprócz interesującego designu dostajesz szereg udogodnień, które sprawią, że Twój dom będzie jeszcze bardziej komfortowy.