Co wyróżnia drzwi aluminiowe na tle innych drzwi?

drzwi aluminiowe cena

W sklepach stacjonarnych i w Internecie możemy zetknąć się z różnymi rodzajami drzwi.  Są tam obecne drzwi drewniane, stalowe, a także bohater tego wpisu, drzwi aluminiowe.  Czym drzwi aluminiowe wyróżniają się spośród tych drewnianych i stalowych i dlaczego to właśnie na nie powinieneś się zdecydować? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania

Drzwi aluminiowe to wysoka wytrzymałość

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, drzwi wykonane z aluminium charakteryzują się dużą odpornością na wiele rodzajów uszkodzeń. Nie straszne im trudne warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy mocne słońce. Nie musimy się też obawiać, tak jak w przypadku drzwi drewnianych, wilgoci. Drzwi aluminiowe nie wymagają również jakichś szczególnych zabiegów konserwatorskich czy pielęgnacyjnych. Nie można też zapomnieć, że drzwi tego typu nie ulegają odkształcaniu z biegiem lat, co zapewnia im długie życie.

Ciepło i cisza

Niewątpliwym atutem drzwi aluminiowych są ich wysokie właściwości termoizolacyjne i dźwiękoszczelne. Jest to osiągalne dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranego wypełnienia wsadowego i nakładkowego. W naszej ofercie znajdziesz 3 systemy o różnym stopniu termoizolacji. Są to:

  • System Superial – ekonomiczne rozwiązanie z przyzwoitą termoizolacją. Głębokość zabudowy wynosi 75 mm
  • System Genesis – bardzo dobra termoizolacja i innowacyjne rozwiązanie doszczelniające
  • System Star – najwyższa klasa termoizolacji z głębokością zabudowy wynoszącą 90 mm

Atrakcyjny wygląd drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe mają bardzo estetyczny wygląd i niczym nie ustępują pod tym względem drzwiom drewnianym. Nasze drzwi aluminiowe posiadają wiele wariantów kolorystycznych, jak i wariantów wymiarowych. Szeroki zakres projektowy i konstrukcyjny to jeden z największych atutów korzystania z aluminium. Dzięki stolarce aluminiowej w życie mogą być wprowadzone nawet te najśmielsze pomysły. Wracając do kolorów, to korzystamy ze wzorników dostarczanych nam przez systemodawcę Aliplast. Posiadamy kilka rodzajów palet kolorów:

  • Matowe
  • Błyszczące
  • O lekkiej strukturze IGPS2
  • O pełnej strukturze ST

W ofercie naszych drzwi aluminiowych posiadamy także kolory drewnopodobne takie jak: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny, buk, sosna, siena, siena rosso, winchester, złota wiśnia, wenge, ciemny mahoń, klasyczny złoty dąb, dąb bielony, dąb szary, buk bielony.