Czym różnią się okna hs i okna hst?

Talmet - producent okiennej stolarki aluminiowej.

Jeśli planujesz montaż okien balkonowych lub tarasowych, sprawdź produkty oparte o system hst. To energooszczędne i innowacyjne rozwiązanie,  które uatrakcyjni aranżację i doda wnętrzu wyjątkowej świeżości. Komfort i wygoda użytkowania są w zasięgu ręki ze stolarką okienną w systemie hst.

Drzwi balkonowe i tarasowe HST – co to za system i czy się opłaca?

Okno hst balkonowe i tarasowe to gwarancja komfortu użytkowania oraz wysoki poziom estetyki. Wizualnie prezentują się bardzo atrakcyjnie, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na taki typ okien. Możliwość dopasowania wybranej szyby i wielu akcesoriów okiennych sprawia, że są to okna, które mogą tworzyć niesztampowe aranżacje.

Warto też zwrócić uwagę na kwestię wysokiej izolacji akustycznej i termicznej. Domownicy mają poczucie wyjątkowego bezpieczeństwa i spokoju, co również wzmacnia poczucie komfortu psychicznego każdego dnia. Co więcej, okno tarasowe przesuwne hst może być znacznie większe, dlatego marzenie o jasnym, ciepłym wnętrzu jest jak najbardziej realne. 

Konstrukcja okien hst – czyli, jak to działa w praktyce

Okno tarasowe hst otwiera się niezwykle cicho, niemal bezszelestnie, dzięki wysokiej jakości rolkom. W czasie otwierania okna, skrzydło ruchome porusza się względem okna stałego po rolce wzdłuż ukrytej w podłodze metalowej szyny. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz używać znacznej siły do przesunięcia okna hst. Na uwagę zasługuje również możliwość uchylania poszczególnych okien w systemie hst. Zrobisz to, zatrzymując w dowolnym miejscu ruchome skrzydło i opuścisz je poprzez użycie klamki.

Aluminiowe konstrukcje okienne i drzwiowe w systemie hst

Nowoczesne budownictwo powinno być stabilne, estetyczne oraz funkcjonalne. Te walory dostępne są np. w stolarce okiennej i drzwiowej systemu hst. Użycie materiału, jakim jest aluminium, pozwala na stworzenie produktów w pełni praktycznych, energooszczędnych i nowoczesnych.

System przesuwny hsnp. m.in. aluminiowe ramy okienne. Są bardzo wytrzymałe, co daje wyjątkowo szerokie możliwości konstrukcyjne. Charakteryzują się wysokim poziomem sztywności i trwałości, co przekłada się na odporność na wysokie obciążenia. Co więcej, są odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych i mikrobiologicznych. Dzięki p.mu jest np. możliwość stworzenia dużych powierzchni przeszklonych, które zapewniają dużo światła i dają poczucie wyjątkowej lekkości. 

Jeśli zamierzasz kupić drzwi tarasowe hst lub okna hst, cena jest uzależniona od konkretnego zamówienia. Dobry producent stolarki aluminiowej hst wykona dla Ciebie indywidualną wycenę, uzależnioną od kilku czynników. Możesz wybrać dowolny wymiar, szybę (przezierną, mleczną lub reflex),  oraz wybrać odpowiedni kolor (paleta RAL, dwukolory, okleiny drewnopodobne, kolory strukturalne). Oprócz tego dopasujesz odpowiednie systemy izolacji termicznej oraz będziesz mieć możliwość zastosowania niskiego progu. Tak, jak widzisz, jeśli zdecydujesz się na okna hst, cena na pewno Cię nie zaskoczy. Wszystko zostanie wcześniej ustalone podczas zamówienia.

producent stolarki aluminiowej - okna i drzwi hst

Szukasz dobrego producenta aluminiowej stolarki okiennej?

Jeśli jesteś zainteresowany zamówienie okien i drzwi tarasowych typu HST, sprawdź gdzie możesz kupić produkty Talmet!

Okna i drzwi HS czy HST – o co tu chodzi?

System przesuwny HS wywodzi się od nazewnictwa przyjętego w Niemczech (heben und schieben), co odnosi się do podnoszenia i przesuwania się skrzydła okna podczas otwierania. Z czasem natomiast zaczęto używać innej nazwy Hebeschiebetüren (tł. drzwi podnoszono-przesuwne), dlatego używanie naprzemiennie dwóch nazw może wprowadzać w błąd. Tymczasem oznaczają one jeden i ten sam system. Jeśli będziesz poszukiwać informacji na temat „system przesuwny HST”, możesz trafić na inne nazewnictwo. 

Zmień aranżację tarasową i wpuść do wnętrza więcej światła

Jeśli wahasz się, czy warto zainstalować nowoczesne okna i drzwi tarasowe w systemie HST, zajrzyj do katalogu firmowego dobrych producentów. Każda z realizacji to atrakcyjne rozwiązanie dla każdego nowoczesnego wnętrza. Duże przeszklenia zapewniają atrakcyjny wygląd tarasu i są gwarantem jasnego i ciepłego wnętrza. Dzięki dużym szklanym oknom pastelowe kolory w salonie staną się jeszcze lepiej podkreślone i wyeksponowane. Odświeżysz wystrój domu i udekorujesz go w możliwie najciekawszy sposób.