Dlaczego nowoczesne budownictwo stawia na drzwi i okna aluminiowe?

Okna aluminiowe to dobry wybór
  1. Skuteczne zabezpieczenie i wygoda użytkowania – drzwi aluminiowe Talmet
  2. Przeszklone powierzchnie jako domena biurowców – okna aluminiowe
  3. Budownictwo przyjazne środowisku

Zwiedzając polskie miasta z wielką łatwością można rozróżnić style danego budownictwa, oraz okres jego powstania. Szczególnie zauważalne jest to w większych aglomeracjach, gdzie coraz śmielej stawia się na nowoczesne projekty prosto z rąk renomowanych architektów. Obecnie w architekturze stawia się na elegancję, surowe wykończenia oraz klasykę. Warto wspomnieć, że nie tylko majestatyczne budynki są utrzymane w tym stylu, ponieważ przeniknął on również do domów jednorodzinnych. Czym charakteryzuje się nowoczesne budownictwo? Dlaczego to właśnie aluminiowe drzwi i okna królują w ich wyposażeniu? Wszystkiego dowiedzą się Państwo w naszym artykule.

Skuteczne zabezpieczenie i wygoda użytkowania – drzwi aluminiowe Talmet

Zanim skupisz się na podziwianiu nowoczesnego wnętrza, warto zwrócić uwagę na zewnętrzne drzwi budynku, ponieważ one również stanowią część definiującą styl. W obecnych czasach najczęściej wybieranymi są drzwi aluminiowe. Co zachęciło architektów oraz domowników do takiego wyboru? Przede wszystkim jest to zasługa wysokiego współczynnika izolacji przenikającego ciepła oraz wysoka izolacja akustyczna. Dzięki izolacji termicznej wykorzystujemy 100% wytworzonego ciepła na ogrzanie wszystkich pomieszczeń, staję się to energooszczędne nie tylko dla naszego domu, ale i portfela. Natomiast izolacja akustyczna to zapewnione odcięcie się od hałaśliwej ulicy bądź głośnych sąsiadów, nareszcie spokojne wypicie kawy nie zostanie zakłócone przez dźwięki z zewnątrz. Oprócz tego drzwi aluminiowe są wyjątkowo lekkie oraz trwałe – nie odkształcają się, są odporne na korozję i nie reagują na wilgoć.

Przeszklone powierzchnie jako domena biurowców – okna aluminiowe

Ikonicznym widokiem dla nowoczesnej architektury miejskiej są wysokie, przeszklone budynki biurowców. Okna aluminiowe świetnie sprawdzą się w roli dużych przeszkleń, zapewniając elegancki styl i efekt przestrzenności. Jednak jak wiadomo większy rozmiar okna to równoległe zwiększenie się jego ciężaru, nie stanowi to problemu dla aluminiowych okien, ponieważ są one wyposażone w nowoczesne, metalowe okucia. Architekci często sięgają po okna aluminiowe również ze względu na ich interesujący design. Szeroka palet barw pozwala na dopasowanie stolarki okiennej według własnych preferencji, a w naszym sklepie klienci mogą zdecydować się na:

  • Barwy z palety RAL
  • Dwukolory
  • Okleiny drewnopodobne
  • Kolory strukturalne
  • Matowa powierzchnia
  • Błyszcząca powierzchnia

Budownictwo przyjazne środowisku

Budujesz dom i chcesz zadbać o środowisko? Wybierz okna aluminiowe

Jak stać się cichym wsparciem dla planety? Wybrać okna i drzwi z aluminium! Dzięki trwałemu materiałowi okna posłużą nam na znacznie dłużej niż w przypadku innych materiałów, a dodatkowo aluminium jako jedyny surowiec podlega w 100% procesowi recyklingu. Oprócz tego dzięki izolacji termicznej wykorzystujesz mniej energii na ogrzanie mieszkania. Całe ciepło, które wydziela twój system ogrzewania, zostaje wewnątrz budynku, przez co mniej surowca zostaje zużyte do jego ogrzania. Nie trzeba być super bohaterem, aby dbać o nasze środowisko, wystarczą rozsądne i przemyślane inwestycję.

Chcesz podjąć inwestycję na lata i kupić okna lub drzwi z aluminium? Napisz do nas i zamów darmową wycenę!