Drzwi przesuwne szklane HST, co powinieneś o nich wiedzieć?

Drzwi przesuwne szklane HST

Nowoczesne drzwi podnoszono przesuwne HST, są obecnie jedynym rozwiązaniem technicznym, umożliwiającym zastosowanie dużych przeszkleń w domach i mieszkaniach. Jednocześnie ich forma pozwala zatrzeć naturalną barierę pomiędzy wnętrzem a otaczającą przyrodą.
Stąd też ich ogromna popularność pośród architektów, jak i samych użytkowników. Drzwi przesuwne na taras, czy też na balkon, poza funkcją stricte praktyczną dostarczają też ogromną dawkę promieni słonecznych. W dobie zawirowań energetycznych stanowi to istotną wartość dodaną.

  • Czy drzwi HST są praktyczne?
  • Ile światła przepuszczają Drzwi przesuwne szklane HST?
  • Czy drzwi przesuwne są „ciepłe”?
  • Jak duże powierzchnie uzyskuje się poprzez montaż drzwi HST?

System drzwi przesuwnych niezbędny w nowoczesnej architekturze 

Na uwagę zasługują możliwości aranżacyjne oraz pozorna lekkość połączona z wyjątkową wytrzymałością. Dość powiedzieć, iż drzwi przesuwne pozwalają na konstrukcje składające się z pojedynczych skrzydeł, jak i układów dwu lub czterokwaterowych.

Całość tworzy szklaną ścianę, której wymiary mogą dochodzić nawet do 2,7 metra wzwyż, natomiast szerokość skrzydła osiąga ponad 3 metry. Przy kompozycji składającej się z kilku skrzydeł powstaje idealna możliwość stworzenia komunikacji pomiędzy światem zewnętrznym a pomieszczeniem mieszkalnym.

Świat bez barier architektonicznych wymaga rozwiązań zapewniających swobodną komunikację czy to dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, małych dzieci, czy też ułatwiającej codzienne funkcjonowanie.

W tym celu stosuje się niski próg drzwiowy, często zagłębiony od strony pomieszczenia na całej swojej wysokości. Nie ma mowy o potykaniu się, w trakcie przechodzenia przez drzwi podnoszono przesuwne, a to za sprawą specjalistycznych nakładek, zrównujących próg z powierzchnią podłogi.

producent stolarki aluminiowej - okna i drzwi hst

Szukasz dobrego producenta aluminiowej stolarki okiennej?

Jeśli jesteś zainteresowany zamówienie okien i drzwi tarasowych typu HST, sprawdź gdzie możesz kupić produkty Talmet!

Drzwi przesuwne szklane HST – zastosowanie 

Wypada dodać, iż ciężar i duże wymiary skrzydeł nie przeszkadzają w obsłudze drzwi, nawet w przypadku osób nieodznaczających się nadmierną tężyzną fizyczną. Wręcz przeciwnie.

Lekkość obsługi drzwi przesuwnych spowodowana jest zastosowaniem rolek ukrytych w elementach nośnych konstrukcji aluminiowych profili. W efekcie każdy z domowników jest w stanie swobodnie regulować otwarcie bądź uchylenie skrzydła. Oczywiście producent zadbał o stosowne zabezpieczenia zapobiegające nieautoryzowanej obsłudze, choćby w przypadku małych dzieci, próbujących wydostać się na zewnątrz bez wiedzy rodziców.

Drzwi przesuwne szklane HST – zalety:

  • Lekka obsługa drzwi, niewymagająca wysiłku, zarówno podczas otwierania, jak i zamykaniu;
  • Niski próg drzwiowy stanowi znaczące ułatwienie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich;
  • Duże nasycenie wnętrza światłem słonecznym;
  • Możliwość komponowania bardzo dużych powierzchni szklanych, których wysokość sięga 2,7 m przy szerokości do 10 m. Jest to obecnie największa konstrukcja spośród dostępnych na rynku;
  • Poprawny montaż oraz obsługa gwarantują, iż drzwi typu HST cechują się niezwykle wysoką trwałością i niezawodnością.
  • Duża dowolność tworzenia przeszkleń, w tym także narożnych.

Instalacja drzwi podnoszono przesuwnych HST 

Drzwi przesuwne szklane wyposażone są w systemy antywłamaniowe. To ważne, zważywszy na poczucie bezpieczeństwa użytkowników w przypadku tworzenia bariery pomiędzy wnętrzem a światem zewnętrznym.

W tym kontekście należy wymienić także doskonałą ochronę termiczną. Nowoczesne systemy kształtowników poprawiają współczynnik przenikalności termicznej zestawień profili, co pozwala na uzyskanie efektu przenikania ciepła już od Uf = od 1,5 W (m2* K). W niektórych wersjach udaje się podnieść współczynnik nawet do Uf = 1,1 W (m2* K).

Użytkownicy cieszą się zatem skuteczną ochroną cieplną, nie tracąc nic z dziennego oświetlenia wnętrza budynku.

Drzwi przesuwne szklane HST – czy warto?

System drzwi przesuwnych HST Talmet to jedyne znane obecnie rozwiązanie pozwalające na stworzenie wymarzonego domu wypełnionego światłem, pozbawionego barier architektonicznych, komfortowego, ciepłego i bezpiecznego. Dzięki nim poczujesz się bliski otaczającej naturze, a jednocześnie masz pewność skutecznej ochrony przed niepożądanymi gośćmi.