Drzwi zewnętrzne – jaki rodzaj drzwi wybrać?

v

Wybierając drzwi zewnętrzne bierzemy pod uwagę wiele czynników. Drzwi wejściowe powinny się dobrze komponować z elewacją budynku, stolarką okienną i aranżacją wnętrza. Ważne jest również uwzględnienie tego jak materiał, z którego są wykonane drzwi, będzie reagował na zmienne warunki atmosferyczne. Dobrze skonstruowane drzwi zewnętrzne są jeszcze dodatkowo zaopatrzone w zabezpieczenia antywłamaniowe. Nie wiesz jakie drzwi zewnętrzne będą odpowiednie dla Ciebie? Zapoznaj się z naszym wpisem, który pomoże rozstrzygnąć Ci tę kwestię.

Drewniane drzwi zewnętrzne

Odpowiednio wykończone drzwi drewniane pasują do każdego stylu architektonicznego. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i dobrą izolacyjnością termiczną. Odstraszać może wysoka cena i wrażliwość na wilgoć panującą w powietrzu.

Zdecydowanie lepszą alternatywą będą drzwi aluminiowe, które są przede wszystkim bardziej korzystne pod względem finansowym oraz mniej podatne na działanie wilgoci. Co więcej, nasza bogata oferta kolorystyczna pozwala na wybór drzwi aluminiowych w kolorach drewnopodobnych.

Stalowe drzwi zewnętrzne

Wejściowe drzwi stalowe mogą się wydawać bezpiecznymi ze względu na swoją masywność, na ich ciężar często wpływa zastosowany system antywłamaniowy. Ich waga może wpłynąć na komfort użytkowania, dla niektórych osób są ciężkie i nieporęczne.

Drzwi aluminiowe pełniące rolę drzwi zewnętrznych są lekkie i łatwe w użyciu. W naszym asortymencie można wybrać drzwi wejściowe wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. 

Drzwi zewnętrzne z PVC

Popularnym rozwiązaniem są obecnie drzwi z PVC, które podobnie jak drzwi aluminiowe są korzystne cenowo i mogą występować w różnych rozwiązaniach kolorystycznych. Drzwi z PVC bywają problematyczne, jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek rodzaju uszkodzenia, ponieważ naprawa może być utrudniona lub kosztowna.

Bardziej odporne na uszkodzenia są drzwi aluminiowe. Wypadają również korzystniej w porównaniu do drzwi z PVC w kwestii pielęgnacji i utrzymywania czystości.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne

Drzwi aluminiowe są proste w obsłudze i świetnie się sprawdzają w codziennym użytkowaniu. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo wiele rozwiązań kolorystycznych, co pozwoli na dobranie odpowiednich drzwi zewnętrznych do wyglądu całej posiadłości. Oferujemy również przeszklone drzwi zewnętrzne:

-szyba przezierna,
-szyba mleczna,
-szyba reflex,
-ornamenty.

Kolejny plus to odporność na wpływ niekorzystnej aury i odpowiednia izolacja termiczna. Z drzwiami zewnętrznymi Talmet nie musisz obawiać się o  utratę energii cieplnej. Nasze produkty są objęte 5-letnią gwarancję, dzięki czemu masz pewność, że nie pozostaniesz bez pomocy w niespodziewanych sytuacjach.

Szukasz drzwi zewnętrznych i nie wiesz co będzie dla Ciebie najlepsze? Zobacz nasza ofertę i zdecyduj się na drzwi aluminiowe!