Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby połączyć bezpieczeństwo i nowoczesny wygląd?

drzwi aluminiowe zewnętrzne
  1. Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna – co należy wziąć pod uwagę?
  2. Drzwi zewnętrzne wykonane z PVC – na co liczyć?
  3. Zewnętrzne drzwi aluminiowe – rozwiązanie w poszukiwaniu połączenia bezpieczeństwa i estetyki

Wybór drzwi zewnętrznych to bardzo ważny, ale i trudny moment dla wybierających. Należy zwrócić uwagę zarówno na wygląd estetyczny, jak i trwałość, materiał wykonania oraz bezpieczeństwo. Najważniejszą funkcją, jaką muszą pełnić drzwi zewnętrzne, jest zapewnienie ochrony domownikom. Jednak należy również wziąć pod uwagę termoizolację, trwałość na długie lata czy nawet przepuszczalność powietrza. Rynek oferuje nam drzwi zewnętrzne wykonane z drewna, PVC oraz aluminium. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Które będą stanowiły najlepszy wybór?

Drzwi zewnętrzne wykonane z drewna – co należy wziąć pod uwagę?

Niebywałą zaletą stosowania drewnianych drzwi zewnętrznych jest ich niepowtarzalny wzór oraz charakter. Żadna okleina nie będzie w stanie odwzorować tej faktury, a dodając do tego możliwość stworzenia nieograniczonych wzorów, powstaje nam indywidualny i wyjątkowy projekt drzwi. Musimy wspomnieć o tym, że drewno jest materiałem wielokrotnie mniej wrażliwym na niskie i wysokie temperatury i tym samym drzwi drewniane nie odkształcają się w upalne czy mroźne drzwi. Jednak drewniane drzwi zewnętrzne posiadają też kilka wad.

Drewno jest materiałem, który posiada niską odporność na uszkodzenia mechaniczne, przez co łatwo ulega zadrapaniom lub wgnieceniom. Dodatkowo drzwi drewniane muszą zostać odpowiednio zaimpregnowane przed szkodnikami oraz pomalowane specjalnymi środkami. Ich waga również może być znacząca, drzwi zewnętrzne z drewna mogą osiągać nawet 80 kilogramów.

Drzwi zewnętrzne wykonane z PVC – na co liczyć?

Drzwi zewnętrzne PVC są bardzo popularne ze względu na stosunkowo niską cenę, przy jednocześnie świetnych właściwościach dźwiękoszczelnych i izolacyjnych. Dodatkowym plusem w użytkowaniu jest niska waga oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Jednak drzwi zewnętrzne wykonane z PVC charakteryzują się niską sztywnością skrzydła i ościeżnicy. Łączy się to z niskimi parametrami antywłamaniowymi. Co więcej, ciężko nam będzie znaleźć drzwi pod indywidualny wymiar a zdobnictwo i wzory są dosyć ograniczone. Największy minus stanowi możliwość odkształcania się tworzywa pod wpływem wysokiej temperatury, a także brak możliwości naprawy uszkodzeń powstałych na okleinie.

Zewnętrzne drzwi aluminiowe – rozwiązanie w poszukiwaniu połączenia bezpieczeństwa i estetyki

Czemu warto postawić na drzwi zewnętrzne aluminiowe?


Aluminium wydaje się najlepszym rozwiązaniem spośród dostępnych materiałów na rynku. Drzwi aluminiowe będą bardzo wytrzymałe, odporne na duże obciążenia, a także czynniki mikrobiologiczne. Dodatkowo niestraszne im są wysokie temperatury czy zmienne warunki atmosferyczne. Są to drzwi, które najskuteczniej ochronią Twój dom przed włamaniem lub próbą kradzieży. Co więcej, są one odporne na korozję, nie reagują na wilgoć i nie wymagają konserwacji. Ich zaletą jest również lekkość i ciche zamykanie, które wynika ze stosunkowo małej wagi.

Idealnie wpisują się w nowoczesny styl i wzornictwo, będą wyglądać świetnie w rodzinnym domu, jak i w miejskiej zabudowie. W naszej firmie drzwi aluminiowe wykonane są na dowolny wymiar z możliwością zastosowania różnych typów przeszkleń m.in.:

-szyba przezierna,
-tafla mleczna,
-szyba reflex,
-ornamenty.

A dodatkowym urozmaiceniem jest możliwość wyboru kolorów spośród palety RAL, dostępnych dwukolorów i oklein drewnopodobnych.