Okna aluminiowe – jak są zbudowane?

okna aluminiowe producent

Nasi doradcy techniczno-handlowi każdego dnia opracowują kilkadziesiąt ofert dla naszych klientów. W trakcie przygotowywania dokumentów spotykają się z również z dużą ilością pytań. Nasi klienci najczęściej pytają o to, jak zbudowane są okna aluminiowe oraz który system rekomendujemy jako właściwy dla domu jednorodzinnego. Dzisiaj odpowiemy na te dwa najczęściej zadawane pytania.

Jak zbudowane są okna aluminiowe?

Warto podkreślić, że każde okno aluminiowe zbudowane jest w ten sam sposób. To znaczy, że pewne jego elementy są stałe i występują w każdym profilu okiennym, niezależnie od wybranego producenta stolarki okiennej. Profile mogą się od siebie różnić pod kątem zastosowanego wypełnienia czy dodatkowych uszczelek. Sama konstrukcja okna jest jednak podobna, natomiast właśnie te elementy odróżniające poszczególne rozwiązania decydują o jakości profilu okiennego.

Profil okienny zbudowany jest z dwóch połówek aluminiowej ościeżnicy oraz przekładki termicznej wykonanej z polamidu. Naszym zdaniem ta przekładka powinna być wypełniona, co znacząco podnosi współczynnik termiczny okna. Niewątpliwie istotnym elementem jest również podwójna uszczelka centralna, która jest elementem budowy okna w systemie Genesis. Co to za system i dlaczego go rekomendujemy?

okna aluminiowe jaki profil wybrać

Profil okienny na systemie Genesis

System Genesis jest jednym z dwóch rekomendowanych przez nas systemów dla budownictwa jednorodzinnego. Profil okienny wykonany w tym systemie posiada 75 mm głębokości zabudowy w każdym wariancie oraz bardzo dużą gamę wysokości zabudowy skrzydła w przypadku okna rozwierno-uchylnego. Jest to system stosunkowo nowy. Producent profilu, firma Aliplast, udoskonalił system poprzez modyfikację uszczelki centralnej. Wprowadził podział na dwa różne materiały tej uszczelki.

System Genesis to system trzyuszczelkowy. Posiada uszczelkę zewnętrzną na ościeżnicy, uszczelkę centralną oraz uszczelkę wewnętrzną na skrzydle okiennym.

System pozwala nam na konstruowanie większości przeszkleń w standardowych domach jednorodzinnych. Przede wszystkim zapewnia również bardzo dobrą statykę oraz przenikalność cieplną na poziomie wymaganym przez przepisy współczynników.

okna aluminiowe talmet

Okna aluminiowe z ukrytymi zawiasami

W firmie Talmet jako standard przyjęliśmy ukrytą stronę zawiasową. Oznacza to, że od strony zawiasów zawiasy wykonane są w technologii ukrytej. Krótko mówiąc, nie są one widoczne. Dzięki temu oprócz niewątpliwemu walorowi estetycznemu, zyskujemy dodatkowy walor szczelności okna. Nie ma potrzeby wycinania uszczelki przymykowej okna, którą należy wciąć, gdy stosuje się zawiasy nawierzchniowe. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w przypadku klientów, którym zależy na budynku energooszczędnym.

Okna aluminiowe w systemie Genesis pozwalają nam na konstruowanie większości przeszkleń, które dzisiejsza architektura dla nas wymyśla. Mamy na przykład możliwość wyprodukowania tzw. Corner glassów dla przeszkleń stałych. Zobacz całą ofertę produktów.

Okna aluminiowe w jakości premium

Jako producent okien aluminiowych przyjęliśmy pewien standard dla domów jednorodzinnych. W naszych oknach stosujemy maksymalny pakiet termiczny z akcesoryjnym wyposażeniem. W skład pakietu wchodzą wkłady termiczne wewnątrz profili, dodatkowa druga uszczelka centralna ościeżnicy oraz zewnętrzna uszczelka akustyczna. Dzięki temu okno aluminiowe ma jeszcze lepsze parametry cieplne i spełnia wymogi okien zgodnie z nowymi przepisami technicznymi. Izolacyjność termiczna Uf okna w systemie Genesis zaczyna się od 0,84 W/m2K. Współczynnik Uf określa przepływ ciepła przez profil. Im niższa jest jego wartości, tym lepsza izolacja termiczna profilu. Więcej o energooszczędności okien przeczytasz w artykule, w którym piszemy o programie ,,Czyste powietrze”.

Zobacz nasz najnowszy film, w którym pokazujemy, jak zbudowane są okna aluminiowe w systemie Genesis: