Okno z ukrytym skrzydłem – nowocześnie i energooszczędnie

Wachlarz możliwości wyboru okien do domu powiększa się z roku na rok. Dzisiaj klienci mogą wybierać nie tylko w kolorach i rodzajach szyb. Mogą również zdecydować o tym, czy okna w ich nowym domu mają być tradycyjne czy bardziej nowoczesne. Dla miłośników modernistycznych budynków powstała specjalna opcja – okno z ukrytym skrzydłem. Jak wygląda i jakie ma zalety? Sprawdźmy!

Okno z ukrytym skrzydłem – minimalizm i prostota

Budując dom ogromną wagę przywiązujemy do projektu. Znalezienie nowoczesnego projektu, który z zewnątrz będzie spełniał oczekiwania wielbicieli minimalistycznych brył, nie stanowi większego problemu. Często w takich projektach pojawiają się okna o imponujących przeszkleniach, które zastępują ścianę. Często możemy też się spotkać z oknami, które z swoją prostotą zwracają szczególną uwagę. Przykładem takiego okna jest właśnie okno z ukrytym skrzydłem. Oznacza to, że od strony zewnętrznej skrzydło okienne jest całkowicie niewidoczne i niczym się nie różni od okien, które się nie otwierają. Widoczna jest jedynie rama. Takie rozwiązanie nadaje bardzo nowoczesnego i spójnego charakteru. Dzięki temu nawet tradycyjny projekt domu nabiera zupełnie innego klimatu.

okno z ukrytym skrzydłem
Okno Genesis I+ z ukrytym skrzydłem

Doskonałe parametry + nowoczesny design

Profil okienny, który stosujemy w produkcji okna z ukrytym skrzydłem, to profil Genesis I+ od dostawcy Aliplast. To trójkomorowy system z bardzo dobrą izolacją termiczną. Istotne jest to, że szeroki zakres szklenia umożliwia zamontowanie każdego rodzaju szyb, również antywłamaniowych. W przypadku okna na profilu Genesis I+ istnieje możliwość wyboru słupka ruchomego w standardowym rozmiarze lub w wersji wąskiej, dzięki czemu światło przejścia jest jeszcze większe.

Klienci mogą wybierać również rodzaj zamontowanego odwodnienia, które może być albo tradycyjne, albo ukryte. To drugie jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny design okna. Profil Gensis I+ z ukrytym skrzydłem pozwala również na zamontowanie niskiego progu w przypadku okien tarasowych.

talmet okno z ukrytym skrzydłem

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, okno aluminiowe z ukrytym skrzydłem posiada bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Izolacyjność termiczna takiego rozwiązania Uf zaczyna się od 0,79 W/m2K.

Zobacz cała ofertę okien aluminiowych produkowanych w naszej hali produkcyjnej.