Wystrój wnętrz — do jakiego stylu będą pasować drzwi aluminiowe?

Drzwi aluminiowe zewnętrzne od producenta drzwi Talmet
  1. Drzwi wejściowe – jakie wybrać?
  2. Do jakiego stylu pasują drzwi aluminiowe?
  3. Drzwi wewnętrzne dopasowane do wystroju Twojego domu
  4. Producent drzwi aluminiowych

Drzwi zewnętrzne — jakie wybrać, by współgrały z wnętrzem, a w przypadku zabudowy jednorodzinnej, również do elewacji budynku.

Drzwi wejściowe — jakie wybrać?

Na decyzję o tym, które drzwi wejściowe kupić, wpływa zwykle kilka istotnych czynników. Przede wszystkim należy skupić się na roli, którą takie drzwi będą pełnić. Mają one bowiem zapewnić domownikom bezpieczeństwo, wysoką izolację akustyczną i szczelność. Dobre drzwi zewnętrzne będą odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie ulegną łatwo włamywaczom, ani nie zużyją się zbyt szybko, pomimo intensywnej eksploatacji. Zadbają o Twoją intymność, nie przepuszczając hałasów na zewnątrz, chroniąc Cię jednocześnie przed hałasami dochodzącymi spoza domu.

Poza funkcjonalnym aspektem drzwi, ogromne znaczenie ma jednak również ich wizualna prezencja. Drzwi wejściowe powinny współgrać zarówno z wystrojem wnętrza, przedpokoju, wiatrołapu, jak i elewacją oraz ramami okiennymi.

Wśród dostępnych na rynku licznych rodzajów drzwi wejściowych, znajdziesz te wykonane z drewna, stali, aluminium i PCV. Rodzaj materiału jest pierwszą rzeczą, którą warto ustalić przed zakupem. Przyjrzyjmy się bliżej drzwiom wykonanym z aluminium.

Do jakiego stylu pasują drzwi aluminiowe?

Drzwi aluminiowe są z reguły gładkie, mogą posiadać modne ostatnio świetliki. Kiedyś kojarzyły się głównie z budynkami użyteczności publicznej. Dziś coraz chętniej stają się wyborem właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych.

Aluminiowe drzwi bardzo dobrze wpisują się we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym. Cechują się minimalizmem, co jest bardzo pożądanym atrybutem w tej stylistyce. Aluminium świetnie sprawdzi się także w aranżacjach loftowych (industrialnych), klasycznych i skandynawskich.

Jednocześnie, dzięki szerokiej palecie dostępnych oklein mogą prezentować się też dobrze w stylu glamour. Trudno byłoby je dopasować do domów i mieszkań urządzonych w klimacie wsi. We wnętrzach rustykalnych i prowansalskich można ewentualnie pokusić się o drzwi aluminiowe z okleiną drewnopodobną lub białe o prostej formie ozdobić sztukaterią.

Drzwi aluminiowe wewnętrzne dopasowane stylistycznie do reszty domu.

Drzwi wewnętrzne dopasowane do wystroju Twojego domu

Czy drzwi wejściowe muszą być spójne z drzwiami wewnętrznymi?

Zasadniczo decyzja o takiej spójności powinna być podyktowana indywidualnym poczuciem estetyki. Dla jednych osób niezwykle istotne jest dokładne dopasowanie wszystkich elementów wnętrza i zachowanie korelacji między nie tylko aranżacją pokoi, ale również fasady budynku i ogrodu.

Ważną kwestią jest to, że drzwi wejściowe są pierwszym, co zobaczą Twoi goście, a także przypadkowi przechodnie. Dlatego należy dobrze przemyśleć wybór kolorystyki. Wiele osób decyduje się na drzwi w intensywnym kolorze, który kontrastuje z elewacją, a także z drzwiami wewnętrznymi. Popularny w takiej sytuacji jest granat, odcienie zieleni i czerwień. Takie drzwi rzucają się w oczy i zdają się zapraszać do wejścia. Chętnie wybierają je osoby lubiące się wyróżniać, gościnne. Pamiętaj, że poza samym skrzydłem drzwiowym i ościeżnicą, należy zwrócić uwagę na to, jaki kolor będą miały zawiasy do drzwi aluminiowych oraz klamka.

Wiele osób z kolei uważa, że drzwi wejściowe muszą być spójne zarówno z drzwiami do pokoi, jak i z ramami okiennymi, dachem, bramą garażową oraz ogrodzeniem. Ostatecznie wybór powinien być podyktowany Twoim poczuciem estetyki. Zdecyduj się na drzwi frontowe, które sprawią, że za każdym razem, gdy na nie spojrzysz, poczujesz się jak w domu.

Producent drzwi aluminiowych

Szukasz dobrej jakości drzwi frontowych? Firma Talmet to godny zaufania producent stolarki aluminiowej, okien i drzwi HST oraz ogrodów zimowych. Specjaliści, którzy tam pracują, posłużą Ci radą w zakupie najlepszego modelu, spełniającego wszystkie Twoje wymagania. Wykonają drzwi na wymiar. Pomogą wybrać typ szyb, ich rozmieszczenie, klamki do drzwi aluminiowych, a także dopasować klasę izolacji termicznej. Pamiętaj, że wszystkie materiały i komponenty stosowane przez Talmet, pochodzą od najlepszych na rynku producentów. Sprawdź ofertę i wybierz drzwi, które spełnią swoją swoją funkcję i będą cieszyć Twoje oko.