drzwi zewnętrzne

Nowoczesne aluminiowe drzwi zewnętrzne

Bogata oferta aluminiowych drzwi panelowych Talmet, skierowana do salonów stolarki okienno-drzwiowej, pozwoli zrobić dobre wrażenie już od progu. Ekskluzywna kolekcja stworzona została z myślą o najbardziej wymagających klientach. Termoizolowane profile charakteryzują się najlepszymi parametrami termicznymi oraz wytrzymałościowymi. Wypełnienie drzwi to panele z możliwością personalizacji koloru, rozmieszczenia szyb i wzoru.

Drzwi dedykowane są zarówno do domów jednorodzinnych, firm, jak i budynków użytku publicznego.

Drzwi aluminiowe wykonywane są na zamówienie, do wyboru przy indywidualnej wycenie:

 • Dowolny wymiar
 • Możliwość zastosowania różnych typów szyb (przezierna, mleczna, reflex, ornamenty)
 • Możliwość konfiguracji rozmieszczenia szyb
 • Szeroka gama kolorystyczna (paleta RAL, dwukolory, okleiny drewnopodobne)
 • Konfigurowalna klamka
 • Różne klasy izolacji termicznej
 • Możliwość montażu dodatków, w tym elementów inteligentnego domu

Przedstaw nam swoje potrzeby, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

co musisz wiedzieć o drzwiach i oknach HST
Drzwi aluminiowe zewnętrzne od producenta drzwi Talmet

Co składa się na standardowe wyposażenie drzwi aluminiowych?

W przypadku wypełnienia wsadowego są to drzwi o wymiarach 1200×2400 mm, panel wsadowy, profile w systemie Superial 75 mm oraz próg aluminiowy 15 mm. Warto też wspomnieć o pakiecie szklenia. Jest on 2-komorowy i 3-szybowy, występuje w wariantach:

 • przezroczysta,
 • szkło weneckie,
 • piaskowana,
 • Reflex,

W standardowym pakiecie znajdują się także szyba antywłamaniowa VSG 44.4, 3 zawiasy nawierzchniowe Wala WX (w przypadku drzwi zewnętrznych o wymiarach powyżej 2200 mm, dodano czwarty zawias), zamek 3-punktowy GU, automatyczny. Do wyboru jest klamka dwustronna ze stali nierdzewnej lub pochwyt (jedno lub dwustronny, Q45, Q10, P45, P10 o wymiarach 300 – 1800 mm). Bogata jest dostępna kolorystyka – zdecydować można się na dowolny kolor z palet RAL, IGP, Tiger.

W przypadku wypełnienia nakładkowego zachodzą pewne różnice w standardowym wyposażeniu. Profile wykonane są w systemie Genesis 75. Zamiast nawiasów nawierzchniowych, stosuje się zawiasy rolkowe. Pozostałe parametry pozostają bez zmian.

Czy różni się system Superial 75 mm od Genesis 75? Obydwa dostosowane są do głębokości zabudowy 75 mm i są 3-komorowe (z przekładką termiczną). Superial jest jednak 2-uszczelkowy, a Genesis – 3 uszczelkowy. W przypadku systemu Superial współczynnik U wynosi od 1,0 [W/m2*K], dla Genesis jest to wartość już od 0,8. Genesis charakteryzuje się wyższą izolacyjnością termiczną.

Warto wspomnieć, że dla wypełnień nakładkowych dostępna jest też opcja premium STAR o najwyższej izolacyjności termicznej i dodatkową szybą w pakiecie szklenia.

W ofercie znajduje się kilka rodzajów szklenia doświetli. Do wyboru mamy szkło przezroczyste, szkło reflex, odbijające światło i ciepło słoneczne, szkło typu lustro weneckie, zapewniające widoczność tylko z jednej strony oraz matowe szkło piaskowane o dekoracyjnym charakterze.

Galeria

Na jakie pozycje w ofercie Talmet warto zwrócić uwagę?

Drzwi zewnętrzne Milo-03

W ofercie marki Talmet znajdują się modele o zróżnicowanym designie. Drzwi Milo-03 mają szklenia w centralnej części drzwi, w wersji z szybą mleczną, mogą być one uzupełnienia przeziernymi, dekoracyjnymi paskami.

Drzwi zewnętrzne Milo-09

Bardziej masywne wrażenie sprawia model drzwi Milo-09. Wyróżnia się on pionową aplikacją w kolorze Wood Colour Effect, przełamującą surowość modelu.

Drzwi zewnętrzne Milo-15

Do drzwi Milo-15 proponujemy dobranie pochwytu PS wykonanego ze stali nierdzewnej, o designerskim charakterze. Ten typ wyróżniają charakterystyczne żłobienia wzdłuż pochwytu.

Drzwi zewnętrzne Milo-21

Ciekawą, geometryczną formę szkleń przewidziano w Milo-21. Pionowe, przesunięte względem siebie szklenia kontrastują z poziomymi żłobieniami.

Drzwi zewnętrzne Milo-26

W ofercie marki Talmet znajdują się modele o zróżnicowanym designie. Drzwi Milo-03 mają szklenia w centralnej części drzwi, w wersji z szybą mleczną, mogą być one uzupełnienia przeziernymi, dekoracyjnymi paskami.

Drzwi zewnętrzne Milo-31

Warto też wspomnieć o Milo-31, z doświetlami bocznymi po obu stronach. Jest to model, który świetnie sprawdzi się w przypadku budynków, w których istotne jest szczególne podkreślenie głównego wejścia.

Jesteś zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z nami

drzwi aluminiowe cena

Informacje dodatkowe - drzwi zewnętrzne

Jaki jest termin realizacji drzwi aluminiowych? Zamyka się on w przedziale 6-8 tygodni, precyzyjną datę może podać producent już po złożeniu konkretnego zamówienia.

Jeśli chodzi o gwarancję, warto wiedzieć, iż produkty na użytek mieszkalny obejmuje 5-letnia gwarancja na:

 • stolarkę aluminiową,
 • powłoki lakiernicze,
 • powłoki drewnopodobne.

Gwarancja na akcesoria jest roczna. W przypadku produktów na użytek publiczny, gwarancja obejmuje okres 2 lat, z możliwością jej przedłużenia do lat pięciu na indywidualnych warunkach.