Okna aluminiowe

Okna stworzone dla Twojego domu

Okna aluminiowe idealnie sprawdzą się przy realizacji śmiałych projektów z dużymi powierzchniami przeszklonymi. Do produkcji aluminiowych profili okiennych zastosować można przekładki termiczne o szerokości nawet 50mm. Taka przekładka w towarzystwie wypełniacza ze spienionego polietylenu lub aerożelu, doskonale zabezpieczy dom przed utratą ciepła. Okna aluminiowe mogą być zatem z powodzeniem stosowane w budownictwie energooszczędnym.

Współczesne, innowacyjne projekty domów nierzadko cechuje prosta architektura i jednolita kolorystyka elewacji. Okna aluminiowe doskonale wpasowują się w tego typu estetykę tworząc harmonijną całość.

Ramy okien wykonanych z aluminium są sztywne i trwałe, co sprawia że potrafią wytrzymać bardzo duże obciążenia. Okna aluminiowe cechuje także wysoka odporność na czynniki atmosferyczne i mikrobiologiczne. Nie musisz zatem martwić się o silny wiatr, śnieg, wilgoć, przebarwienia czy pleśń. 

Wysoki stopień wytrzymałości okien aluminiowych daje możliwość tworzenia naprawdę dużych ram gotowych utrzymać nawet bardzo ciężkie, antywłamaniowe przeszklenia.

Okna aluminiowe wykonywane są na zamówienie, do wyboru przy indywidualnej wycenie:

– Dowolny wymiar

– Możliwość zastosowania różnych typów szyb

– Szeroka gama kolorystyczna (paleta RAL, dwukolory, okleiny drewnopodobne, kolory strukturalne, matowa lub błyszcząca powierzchnia)

– Różne klasy izolacji termicznej

– Możliwość montażu dodatków: ukryte zawiasy, kontaktrony (czujki magnetyczne) itp. 

Przedstaw nam swoje potrzeby, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę!

okna aluminiowe jaki profil wybrać
okna aluminiowe talmet
okna aluminiowe profil genesis
profil okienny genesis i star Talmet

Budowa okien aluminiowych

Poniższa oferta okien aluminiowych skierowana jest do sklepów budowlanych i salonów drzwi i okien. By pomóc w spełnieniu oczekiwań klientów, naszym kontrahentom dostarczamy nowoczesne aluminiowe systemy okienne:

  • SUPERIAL: stworzony z myślą o oknach i witrynach, w których wymagana jest dobra izolacyjność (Uf* od 1.08 W/m2K). Umożliwia użycie różnych typów i rozmiarów szyb, dzięki czemu sprawdza się w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, a także w obiektach handlowych, biurowych czy publicznych;
  • GENESIS: dedykowany inwestorom indywidualnym, szukającym kompromisu między wysoką jakością a przystępną ceną. Zapewnia wysoką (Uf *od 0,84 W/m2K) szczelność okien dzięki użyciu dodatkowej uszczelki termicznej. System spełnia aktualne wymagania Prawa budowlanego;
  • STAR: polecany do budynków energooszczędnych. Wyróżnia się doskonałą szczelnością (Uf* od 0.73 W/m2K), nowoczesnym designem i możliwością zastosowania w dużych przeszkleniach.

Poza tym w naszej ofercie znajdziecie państwo aluminiowe systemy przesuwne (VISOGLIDE, ULTRAGLIDE, STANDARD i MONORAIL), przesuwne całoszklane (MB – SKYLINE TYPE R), harmonijkowe (PANORAMA) oraz fasadowe (MC WALL i MC PASSIVE).

To co charakteryzuje okna aluminiowe to przede wszystkim lekkość i trwałość materiałów. Takie połączenie pozwala z sukcesem stosować ramy aluminiowe w dużych przeszkleniach. Okna aluminiowe, okna i drzwi HST czy szklane fasady budynków to elementy, w których aluminium może grać pierwsze skrzypce. W połączeniu z możliwością zastosowania węższych ram i szerokim wyborem kolorów, czyni to z nich rozwiązania idealnie sprawdzające się w nowoczesnej architekturze. W porównaniu do drewna, są też dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne

Jesteś zainteresowany ofertą?

Skontaktuj się z nami, aby poznać detale! 

Informacje dodatkowe - okna aluminiowe

Zlecenia realizujemy tak szybko, jak to możliwe.

Okres oczekiwania wynosi zwykle od 6 do 8 tygodni, ale w niektórych sytuacjach może ulec wydłużeniu. Dlatego dokładny termin dostarczenia okien za każdym razem ustalamy po potwierdzeniu zamówienia.

Dostarczone przez nas systemy okienne są objęte gwarancją:

  • 24 miesiące na stolarkę aluminiową, 
  • 12 miesięcy na akcesoria okienne.

Na życzenie klienta oferujemy też możliwość jej przedłużenia na indywidualnych warunkach.

Poza tym zachęcamy do przekazania klientom informacji na temat prawidłowej konserwacji okien. Szczególną uwagę należy zwrócić na ryzyko związane z wykorzystaniem nieodpowiednich środków myjących. Ze względu na wysoką reaktywność aluminium, rekomendujemy stosowanie preparatów o odczynie neutralnym lub alkalicznym. Odradzamy natomiast użycie produktów kwaśnych oraz zawierających rozpuszczalniki. Przestrzeganie tych zasad pozwoli na długo zachować wygląd i właściwości aluminiowej stolarki.