Czym okna HST wyróżniają się spośród klasycznych okien?

Okna HST do każdego domu
  1. Okna HST, czyli jakie?
  2. Zalety okien HST
  3. Swoboda, przejrzystość i termoizolacja

Okna HST wyróżniają się przede wszystkim przejrzystością, wygodą, czy wielkością. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej wybór pada na okna HST, przy czym klasyczne okna, znane nam wszystkim, stopniowo odchodzą w cień.

Okna HST, czyli jakie?

Okna HST składają się ze skrzydła przesuwnego i skrzydła stałego – otwarcie okna następuje dzięki przesunięciu skrzydła ruchomego po specjalnej szynie umieszczonej w podłodze. Dzięki płynności okna może otwierać je bez problemu każdy domownik z użyciem bardzo małej siły. Uchylanie takiego typu okna jest również prostą sprawą – odbywa się ono poprzez zatrzymanie go i opuszczenie w dowolnym momencie za pomocą klamki. Warto dodać, że mechanizm może być dodatkowo wyposażony w elektryczny napęd. Powierzchnię okna, jaką można uzyskać w oknach HST jest imponującą wielkością, albowiem jest to aż 14 metrów! Co więcej, przeszklenia zapewniają izolacyjność, szczelność i komfort użytkowania.

Zalety okien HST

Dlaczego warto zdecydować się na okna HST?

Jedną z największy zalet okien HST jest fakt, że aktualnie są jednymi oknami, które mogą być stworzone w sposób wielkoformatowy. Mimo dużej powierzchni szyb, okna HST są bardzo łatwe w codziennym użytkowaniu i nie czuć ich ciężaru podczas przesuwania, bądź uchylania okna. Brak progu w oknach HST to kolejna zaleta, która może wspomóc codzienne funkcjonowanie osobom, dla których wszelkie bariery architektoniczne mogą mieć znaczenie.

Swoboda, przejrzystość i termoizolacja

Użytkownicy również zwracają uwagę na wolną przestrzeń, której nie zajmują już otwarte skrzydła klasycznych okien, dzięki czemu można swobodnie zaaranżować wnętrze. Przestrzeń, dzięki temu wydaje się bardziej przestronna i przejrzysta. Warto wspomnieć o tym, że okna HST zapewniają skuteczną izolację termiczną.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem okien HST, zobacz naszą ofertę. Nasz zespół jest otwarty nawet na najbardziej ambitne projekty. Zapraszamy do osobistego kontaktu w siedzibie firmy lub kontakt telefoniczny.