Dlaczego okna aluminiowe to dobry wybór dla Twojego domu?

drzwi aluminiowe cena

Aluminiowa stolarka okienna staje się coraz bardziej popularna wśród osób, które budują dom lub decydują się na gruntowny remont. Jesteś jedną z tych osób i nie wiesz czym charakteryzują się aluminiowe okna? Przeczytaj nasz wpis i rozwiej swoje wątpliwości, dotyczące stolarki okiennej tego rodzaju.

Dobra izolacja – okna aluminiowe Bielsko

Wiele osób waha się nad wyborem okien aluminiowych, ponieważ panuje przekonanie, że aluminiowa stolarka okienna nie spełnia odpowiednio swojej roli w zakresie izolacji termicznej. Jest to niesprawiedliwy i często powielany stereotyp, wynikający jedynie ze skojarzenia zimnych metalowych ram okiennych. Prawda jest taka, że okna aluminiowe charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, nie ustępując tym samym innym rozwiązaniom.

Nasi Klienci mogą dopasować produkt do swoich potrzeb, ponieważ w naszej firmie okna aluminiowe są  wykonywane na zamówienie. Sam możesz wybrać klasę izolacji termicznej oraz rodzaj szyby, a także dodatkowe elementy, takie jak: ukryte zawiasy czy czujki magnetyczne.

Intrygujący design – okna aluminiowe Bielsko

Zaletą aluminium jest surowy, ale ciekawy wygląd. Dzięki temu okna aluminiowe są często wykorzystywane w nietypowych i odważnych realizacjach. Zimne kolory metalowych ościeżnic doskonale wpasowują się w stonowanych i nowoczesnych obiektach z jednolitą kolorystyką.

Nie należy się jednak ograniczać do niekonwencjonalnych projektów. Klient nie musi wybierać zimnej kolorystki. Szeroka paleta barw pozwala na dopasowanie aluminiowej stolarki okiennej do dowolnego rodzaju elewacji. Nasi klienci mogą się zdecydować na różne rozwiązania:

  • Barwy z palety RAL,
  • Dwukolory,
  • Okleiny drewnopodobne,
  • Kolory strukturalne,
  • Matowa powierzchnia,
  • Błyszcząca powierzchnia.

Zapoznaj się z naszym katalogiem stolarki okienno-drzwiowej by poznać systemy, w oparciu o które tworzymy z aluminium.

Trwałość – okna aluminiowe Talmet

Okna aluminiowe są też często wykorzystywane w realizacjach z dużymi przeszkleniami. Rama aluminiowa wytrzymuje o wiele większe obciążenia niż ramy drewniane i plastikowe. Takie właściwości pozwalają na konstruowanie dużych ram, wypełnionych ciężkimi przeszkleniami bez obawy, że dojdzie do odkształcenia lub zniszczenia ościeżnicy.

W tym miejscu warto również wspomnieć o tym, że  okna aluminiowe są odporne na niekorzystne działanie pogody. Deszcz, śnieg, wiatr czy ostre słońce nie wpływają na kolor ramy okiennej. Rama nie blaknie i nie pojawiają się na niej żadne przebarwienia czy pleśń.

Jesteś zainteresowany kupnem okien aluminiowych? Wypełnij nasz formularz kontaktowy i opisz swoje wymagania, dotyczące produktu.