Jak wzbogacić Twój dom za pomocą okien HST

drzwi aluminiowe cena

Kolejny raz zabieramy was w podróż po zaletach, właściwościach i nowoczesnym wyglądzie okien HST. Stolarka aluminiowa nie raz potrafi zaskoczyć naszych klientów możliwościami jakie oferuje. Nie inaczej jest w przypadku okien HST, które dzięki zastosowaniu materiału jakim jest aluminium potrafią wprowadzić w życie nawet te najśmielsze projekty i pomysły.


System HST. Co to?

Skrót HST oznacza dosłownie „drzwi podnoszono-przesuwne”. Te trzy litery wzięły się z niemieckiego określenia Hebeschiebe-Tür, gdzie heben oznacza podnosić, schieben to suwać, przesuwać, pchać, a tür to drzwi. Skoro już rozwiązaliśmy zagadkę skrótu przejdźmy do charakterystyki tego systemu. Okna HST posiadają jedno skrzydło przesuwne i jedno stałe, które są przesunięte względem siebie i położone równolegle do siebie. Otwarcie polega na przesunięciu skrzydła ruchomego za skrzydło stałe. Takie przesuwanie odbywa się praktycznie bez siły gdyż skrzydło ruchome okna HST porusza się po ukrytej w podłodze szynie. Uchylanie następuje poprzez zatrzymanie ruchomego skrzydła w dowolnym miejscu, a następnie opuszczenie go przy użyciu klamki.


Możliwości okna HST

Okna HST dzięki zastosowaniu aluminium i nowoczesnych rozwiązań mogą posiadać ościeżnicę o maksymalnej szerokości nawet 6500 mm oraz wysokości do 2700 mm. Co więcej powierzchnia takiego okna może osiągnąć nawet 14 m². To pozwala na stosowanie bardzo dużych konstrukcji przeszkleń. Oprócz wielkich rozmiarów, okna HST posiadają możliwość zastosowania przeszkleń narożnych, które powodują, zwiększenie ilości wpadającego do pomieszczenie światła słonecznego. Nie wątpliwą zaletą okien HST jest także ich niski próg, który może posiadać jedynie 3 mm i być zlicowany z podłogą. Dzięki temu wyjście z domu czy na taras, dajmy na to z wózkiem będzie bezproblemowe.


Walory estetyczne okien HST

Znamy oczekiwania naszych klientów, dlatego wiemy, że sama funkcjonalność to nie wszystko. Ważne aby takie okno HST komponowało się odpowiednie z wystrojem wewnątrz i na zewnątrz domu. Nasze okna posiadają elegancki i prosty wygląd, dzięki czemu pasują praktycznie do każdego domu. Wychodzimy naprzeciw różnych oczekiwań i oferujemy różne systemy okien HST. W naszej ofercie znajdziesz systemy takie jak:

  • Visoglide
  • Ultraglide
  • Reynaers

Więcej szczegółów na temat wyżej wymienionych systemów okien HST możecie znaleźć w naszym katalogu.