Drzwi zewnętrzne wsadowe czy nakładkowe?

drzwi zewnętrzne nakładkowe

Naszym Klientom oferujemy dwa rodzaje drzwi zewnętrznych: wsadowe i nakładkowe. Czym różnią się oba rozwiązania? Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Drzwi zewnętrzne panelowe

Wszystkie drzwi aluminiowe, które znajdują się w naszej ofercie, są drzwiami panelowymi. Konstrukcja aluminiowych drzwi panelowych opiera się na termoizolowanych profilach o doskonałych parametrach termicznych i wytrzymałościowych. Wypełnienie drzwi stanowią wysokiej jakości panele z możliwością konfiguracji wzoru, rozmieszczenia szyb i koloru.

drzwi nakładkowe aluminiowe talmet
Schemat standardowego wyposażenia drzwi

Drzwi zewnętrzne wsadowe

Panel w takich drzwiach montowany jest wewnątrz skrzydła, a to oznacza, że od obu stron widoczna będzie rama skrzydła drzwiowego. Takie rozwiązanie jest popularne i ma jedną podstawową zaletę – w przypadku uszkodzenia wystarczy wymienić sam panel bez konieczności wymiany całych drzwi. Drzwi wsadowe są też tańsze niż drzwi nakładkowe.

W drzwiach wsadowych stosujemy profil w systemie Superial 75mm oraz próg aluminiowy 15 mm. Ta opcja zawiera również zawiasy nawierzchniowe.

drzwi zewnętrzne nakładkowe i wsadowe talmet

Drzwi zewnętrzne nakładkowe

W tym rozwiązaniu rama skrzydła nie jest widoczna. Panel nakładkowy montowany jest na skrzydle, dzięki czemu jest ono bardzo dobrze ukryte. Takie drzwi są bardziej nowoczesne i świetnie pasują do minimalistycznych domów. Walory estetyczne to jednak nie jedyny atut drzwi nakładkowych. W porównaniu z drzwiami wsadowymi, nakładkowe charakteryzują się lepszymi parametrami izolacyjnymi, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, które budują dom pasywny czy energooszczędny.

Wybierając drzwi nakładkowe, w standardowym wyposażeniu znajdują się zawiasy rolkowe (nie nawierzchniowe, jak w przypadku drzwi wsadowych). Inny jest też sam profil. Drzwi nakładkowe są na profilu w systemie Genesis 75. To system 3-uszczelkowy. W przypadku systemu Superial współczynnik U wynosi od 1,0 [W/m2*K], dla Genesis jest to wartość już od 0,8. Genesis charakteryzuje się wyższą izolacyjnością termiczną.

Drzwi w naświetlem

Niezależnie od tego, czy wybierzemy drzwi zewnętrzne wsadowe czy nakładkowe, możemy wybrać model z szybą. Producent zapewnia szeroki wyrób w rodzajach szyb: szyba przezroczysta, odbijająca światło, matowa, lutro weneckie czy z dekoracyjnym akcentem. Oba rodzaje drzwi pozwalają również na dodatkowe doświetla boczne czy naświetle górne.