Okna aluminiowe – jaki profil okienny wybrać?

Naszym klientom polecamy do domów jednorodzinnych dwa systemy Aliplast: Genesis i Star. Ten drugi to udoskonalona opcja premium, która pozwala na realizację bardzo nietypowych konstrukcji. Wszystko ze względu na swoje właściwości. Jaki profil okienny wybrać?

Okna aluminiowe na systemie Star

System Star to 90 mm głębokości zabudowy, z czego 45 mm stanowi przekładka termiczna. Takie rozwiązanie pozwala na konstruowanie dużych okien bez dodatkowych wzmocnień. System Star posiada grubą uszczelkę centralną, która zapewnia doskonałą szczelność połączenia rama-skrzydło oraz uszczelkę akustyczną, montowaną na ościeżnicy od strony zewnętrznej. Profil okienny Star posiada również dwie komory termiczne, w ościeżnicy i skrzydle. Komory posiadają wypełnienie specjalnym materiałem izolacyjnym.

okna aluminiowe profil star

Dodatkowo, system został wyposażony w całą masę łączników, które umożliwiają łączenie okien w systemie Star z innymi systemami, na przykład HST. Takie rozwiązanie bardzo często wykorzystywane jest w nowoczesnym budownictwie. Projektanci i architekci stawiają przed nami, jako producentem, bardzo duże wymagania. Tworzą imponujące budynki jednorodzinne z bardzo dużymi przeszkleniami, które niejednokrotnie zastępują nawet ścianę domu. Dlatego tak istotne jest dobranie profili okiennych, które są stabilne, trwałe i zdolne do przenoszenia obciążeń.

Okna aluminiowe z ukrytym odwodnieniem

Profile okienne Star dostępne są w różnych wysokościach co pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających projektantów. Wysokość skrzydła okiennego waha się od 42 do 72 mm widocznej części skrzydła. Dodatkowo, jako producent okien aluminiowych, możemy zaproponować naszym klientom ukryte odwodnienia. Ponadto, możemy wyprodukować okna szklone od zewnątrz.

Okna, które produkujemy w swoim zakładzie, są w standardzie wyposażone w system trzyuszczelkowy oraz ukucia z wykorzystaniem ukrytej strony zawiasowej. Takie rozwiązanie znacząco poprawi walory estetyczne oraz wpływa bardzo dobrze na szczelność połączenia rama-skrzydło.

System Star czy Genesis? Co wybrać?

Jako producent okien aluminiowych z 30-letnim doświadczeniem, rekomendujemy dwa systemy okienne do budownictwa jednorodzinnego: Star i Genesis. Profile różnią się od siebie między innymi głębokością zabudowy czy rodzajem zastosowanych uszczelek.

Profil okienny Genesis to system przeznaczony do konstruowania okien w domach jednorodzinnych. To bardzo dobre połączenie ceny i jakości. Okna aluminiowe na profilu Genesis spełniają wszystkie wymagania, które narzucają nowe warunki techniczne od 2021 roku. System Genesis to nowoczesne materiały izolacyjne w postaci dodatkowej uszczelki termicznej. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo wysoką szczelność okien. Izolacyjność termiczna okna zaczyna się od 0,84 W/m2K. Więcej o budowie okna na profilu Genesis przeczytasz w artykule ,,Okna aluminiowe – jak są zbudowane?”.

profil okienny genesis i star Talmet

System Star różni się od Genesis w kilku kluczowych punktach. Ten rodzaj profilu rekomendujemy przede wszystkim do budynków energooszczędnych. Wynika to ze świetnych parametrów termoizolacyjnych, które zaczyna się od 0,73 W/m2K. System idealnie nadaje się do bardzo dużych przeszkleń. Profil Star to również nowy standard zachodzenia profilu z szybą. Dzięki zwiększonej głębokości do 90 mm, polepszono właściwości termiczne i konstrukcyjne całego systemu.

Jaki profil okienny wybrać?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przeanalizować różne możliwości. Decydując się na wybór okna należy ustalić, z jego materiały ma być ono wykonane: drewno, plastik czy aluminium? O tym, dlaczego warto wybrać okna aluminiowe, przeczytasz TUTAJ.

Materiał, z którego wykonane jest okno, to nie wszystko . Należy przeanalizować również jego parametry techniczne. Jednym z ważniejszych czynników jest izolacyjność termiczna. Ma to ogromne znaczenie dla rachunków za ogrzewanie, które będziemy musieli ponosić w przyszłości. Im szczelniejsze okna, tym mniejsze stary ciepła, a co za tym idzie – niższa opłaty.

Jeśli zależy nam bardzo na bezpieczeństwie, warto wybrać bezpieczne okna, które będą charakteryzować się wysoką klasą antywłamaniowości. Warto zwrócić uwagę również na parametry szczelności akustycznej, zwłaszcza, jeśli dom znajduje się przy ruchliwej ulicy.